Prodajte psa

31.08.2010

Odredbom članka 21. Odluke o držanju pasa i postupanju s psima i mačkama lutalicama («Službeni glasnik Grada Starog Grada «, broj: 8/03, 8/04 i 1/08) propisano je da je posjednik psa dužan očistiti javnu i drugu sličnu površinu koju je onečistio njegov pas. U protivnom može se kazniti novčanom kaznom u iznosi od 500,00 do 2.000,00 kuna. Pretpostavljamo da anonimni autor teksta na gradskom zvoniku na kojem se izvode radovi sanacije (na slici) ne zna za predmetnu gradsku Odluku, no njegova je poruka posjednicima pasa mnogo jednostavnija jasnija i preciznija. Naime, on posjednicima pasa poručuje da nuždu vrše (psi, ne posjednici!!!) na «za to prikladnom mjestu», a ako to nisu u stanju, neka ih (pse) prodaju. Drugim riječima: bolje Vam je prodati «nestašnog» psa nego platiti globu.