Otvoren dom kulture Vir u Dolu sv. Marije

23.05.2009

Dana 22. svibnja 2009. godine u 12 h otvoren je Dom kulture Vir u Dolu sv. Marije. Otvorenju su nazočili dolski svećenik don Marijo Zelanović, gradonačelnik Visko Haladić, predstavnici Gradskog poglavarstva, starog i novog Mjesnog odbora Dol, predstavnici izvođača i brojni građani. Na početku svečanosti Dom je blagoslovio svećenik uz prigodnu riječ povodom blagoslova i otvorenja a isto tako na otvorenju je govorio i gradonačelnik koji je spomenuo da se prije par godina u prostoriji uopće nije moglo hodati od straha da se ne propadne u prizemlje a danas je to prostorija koja ima sve što je potrebno za funkcioniranje jedne sale, muški i ženski wc, šank sa svim popratim uređajima i opremom, stolove i stolice, uređeno pročelje zgrade, uređen balkon sa novom ogradom te izgrađno novo dječje igralište uz Dom kao i poboljšano igralište za balote ispred. Doista moderna zgrada u kojoj je temeljem navedenih investicija otvoren i novi caffe bar u prizemlju sa novim radnim mjestima za Dol. Asfaltirana okolica zgrade te postavljena zaštitna ograda oko igrališta sa ležeććim policajcima omogućila je veliku sigurnost svih u okolici Doma. U ime MO Dol zahvalio se i prijašnji predsjednik Ivo P. koji se zahvalio na suradnji sa gradom na ovom značajnom projektu za Dol te posebno gradonačelniku na uvijek otvorenim vratima za probleme Doljana. Isto tako se na uloženim sredstvima zahvalio i zadnji predsjednik Antun S.. Na kraju se obratio i predstavnik izvođača g. Branko Kraljević koji je zahvalio na ukazanom povjerenju za uređenje Doma te sve nazočne počastio prigodnim domjenkom i ansamblom kojega je za tu priliku dovezao iz Splita i koji je zabavljao nazočne.