Nova rasvjeta na Lanterni u Starome Gradu

21.05.2009

U Starome Gradu, od uvale Mala Duboka do Duboke, do počekta prvih kuća naselja Borići iznad kupališta, djelatnici Borove doo iz Hvara, nakon što su poslove dobili putem javnog natječaja objavljenog u Narodnim novinama, započeli su sa iskopima za kanal javne rasvjete, kao nastavak lanjskih radova na postavljanju novih rasvjetnih tijela koja su montirana od Lučice do Male Duboke. Investicija je vrijedna cca 380.000 kn zajedno sa instalaterskim radovima i rasvjetnim tijelima, čime je ukupna Starogradska uvala uz naselje osvjetljena. Time se decentno osvijetlio taj dio šetnice sa ekološkom i štednom rasvjetom kako bi se omogućila ugodna šetnja, šparanje el. energije i smanjenje svjetlosnog onećišćenja zraka. Kada proradi za nekoliko dana, biti će to nastavak ugodne šetnje uz više od 2 km osvijetljenu uvalu od Lanterne do kompleksa hotela Helios Faros.