Otvorenje Doma kulture Vir u Dolu sv. Marije u petak 22. V. u 12 h

21.05.2009

Grad Stari Grad završio je radove na uređenju Doma kulture Vir u Dolu sv. Marije, iznad kafića. Prostorije su se prije 2 godine započele uređivati uz nekoliko izvođača (Gramor Stil, Blitz instalacije, Boja mont i dr.) da bi se nakon građevinskih radova nastavilo sa uređenjem interijera, sve uz nadzor tvrtke Urbing iz Hvara. Renoviranje prostorije za cca 80 osoba učinjeno je tako da je između kafića i prostorije I. kata stavljena betonska ploča, na plafonu stavljen knauf strop, postavljena nova struja, prozori, vrata, keramičke pločice, uređeni WC-i, izgrađen šank za kojeg su kupljeni svi elektro uređaji (šparet, perilica suđa i dr.), postavljena klimatizacija te nabavljen i stolovi i stolice za salu. Na kraju se na balkonu postavilo nove pločice te nova ograda sa novim držačima ograde te obložile stepenice od kafića do kata novim terakota keramičkim pločicama. U sve to je investirano cca 400.000 kn i to iz Proračuna Grada Staroga Grada. Osim toga, uz zgradu se uredilo i dječje igralište te postavila nova ograda oko istoga a unutar njega i klupe sa koševima. Otvorenju će nazočiti svi predstavnici Mjesnog odbora Dol, svećenik don Mario Zelanović, predstavnici Grada i izvođača a pozivaju se i svi mještani Dola da nazoče svečanosti otvaranja doma uz prigodan domjenak i zabavljače u petak, 22. V. 2009. godine u 12:00 sati.