Održana konstituirajuća sjednica Upravnog vijeća Agencije Polje

07.05.2009

Danas (7. 05.) je u prostorijama Gradske vijećnice održana Prva-konstituirajuća sjednica Upravnog vijeća javne ustanove Agencije za upravljanje Starogradskim poljem. Sjednici su se odazvali članovi: Visko Haladić i Branko Kirigin - predstavnici Osnivača - Grada Staroga Grada, Mirna Bojić - predstavnica Ministarstva kulture i Silvia Cikoš - predstavnica Ministarstva poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja. Uz odsutnost Ive Milatića - predstavnika drugog Osnivača - Općine Jelsa, sjednici je do izbora predsjednika Vijeća predsjedavao privremeni ravnatelj Aldo Čavić. Za predsjednika i zamjenika predsjednika Upravnog vijeća Agencije izabrani su Visko Haladić i Branko Kirigin. Preuzimajući predsjedanje sjednicom, predsjednik Vijeća Visko Haladić izrazio je zadovoljstvo dosad postignutim rezultatima u valorizaciji Starogradskog polja, te obećao pojačanu aktivnost na ustrojavanju Agencije i daljnjoj zaštiti Starogradskog polja. U nastavku sjednice članovi Vijeća su, uz određene izmjene i dopune, usvojili tekst Statuta Agencije. Predstoji još ishođenje suglasnosti Osnivača, te upis Agencije u registar trgovačkog suda u Splitu.