Konstituirajuća sjednica Upravnog vijeća Agencije za upravljanje Starogradskim poljem

05.05.2009

Prva konstituirajuća sjednica Upravnog vijeća javne ustanove „Agencija za upravljanje Starogradskim poljem" održat će se 7. svibnja u 11 sati u prostorijama Gradske vijećnice u Starom Gradu.

Upravno vijeće čine pet članova: Tri predstavnika osnivača Agencije: dva predstavnika Grada Starog Grada (Visko Haladić i Branko Kirigin) i  jedan predstavnik Općine Jelsa (Ivo Milatić), predstavnik Ministarstva poljoprivrede (Silvija Čikoš) i predstavnik Ministarstva kulture (Mirna Bojić). Sjednicu je sazvao Aldo Čavić, privremeni ravnatelj Agencije. Na sjednici će se izabrati predsjednik Upravnog vijeća i donijeti Statut Agencije.

Radi se svakako o izuzetno važnom događaju za budućnost Starogradskog polja, njegovih spomenika, poljoprivredne i kvalitetnije turističke djelatnosti. Kako su stari Grci oni koji su prvi uredili ovaj prostor prije 24 stoljeća pozdravimo utemeljenje Agencije njihovim riječima: Agathai tihai (neka je sa srećom)!

izvor: starogradsko-polje.net/index.php