1. Samobor Cup 2009. - neslužbena regata krstaša

03.05.2009

Dana 01. svibnja održan je 1. Samobor kup - neslužbena regata krstaša. Sudjelovalo je ukupno šest krstaša. Jedan iz Grada Starog Grada te pet iz Grada Samobora. Dionica je trebala biti od Grada Trogira do Grada Starog Grada ali je zbog nedostatka vjetra cilj bio na Mrdulji. Pobjednik prve regate tj. njene prve etape bila je ekipa Staroga Grada koju su činili Igor Ostojić, Maja i Stipe Račić, Luka Bogdanić i Antonio Franičević. Nakon što su uplovili u Starogradsku luku uručeni su im prigodni pokloni.

Istu večer Starograđani su napravili feštu za Samoborce - ispred Gradskog restorana  na stolovima su bile morske delicije i, kako tradicija nalaže, prvomajski grah. Umjetnički program započeo je svirkom gradske glazbe, nastavio se rasplesanim djevojčicama iz plesne grupe Sonje Del, a sam protokolarni dio završen je razmjenom poklona, prigodnim govorima i druženjem na rivi. Tako je dogovoreno da je ova regata odmah i tradicionalna, jer moramo je ponoviti i dogodine. Starograđani su pozvani da dođu zimi na natjecanje u sanjkanju u Samobor, koje će se organizirati. Uz puno smijeha i veselja svi su prijedlozi prihvaćeni aklamacijom.