Baloteri PRIKA 13 pobjednici Prvosvibanjskog turnira

02.05.2009

Organizator Jakša Vlahović Dulfo i ove 26. godine zaredom priredio je tradicionalni prvosvibanjski turnir "Igra na balote 2009" u Starome Gradu. Nakon kvalifikacija, u finalu su zaigrali ekipe Varbanja i Prika 13,gdje je ekipa Prika 13 pobjedila sa 21:5 te osvojila ovogodišnji turnir. Pred 220 gledatelja na zogu Zore u Dolcima, u 18 h, bio je to predivan prizor. Iskusni baloteri Prika 13, malo pomlađeni, lako su u finalu došli do pehara i medalje. Nakon završetka turnira, u restauraciji hotela Helios priređen je domjenak za svih 80-ak sudionika 15 ekipa, gdje su podijeljene prigodne nagrade  najstarijem igraču, najmlađem igraču i najboljem igraču (M. Crnčević), te pobjednički šampanjac i torta koju tradicionalno već 26 godina donira slastičarna Lido. I ovoga puta pobjednici su tortu darovali dječjem vrtiću Sardelice a pobjednički šampanjac gradonačelniku Visku Haladiću za uspjeh u nadolazećim izborima. Ovoga puta iz ruku balotera (Vinko Jelušić - Pomo), priznanje za 25 godina neprekidnog organiziranja turnira Igre na balote 1. svibnja organizatoru Jakši Vlahoviću Dulfotu uručeno je priznanje od, kako piše, balotera općine Stari Grad. Druženje se uz konstruktivne prijedloge za poboljšanje organizacije turnira i pjesmu nastavilo i nakon svečanosti proglašenja pobjednika turnira.