Uređuju se prostorije Mjesnog odbora Vrbanj u domu Matija Ivanića

08.04.2009

Djelatnici Boja mont d.o.o. iz Splita uređuju prostorije Mjesnog odbora u Vrbanju. Vrijednost radova je 26.793,64 kn a odnose se na stolarske, aluminarske i bojadisarske radove. Cjelokupnu investiciju financira Grad Stari Grad. Naime, s obzirom da se prošle godine zamijenio krov na domu Matija Ivanića, sve prostorije na I. katu doma morati će se preurediti jer je zbog dotrajalosti krova došlo do propadanja plafona u prostorijama te zidova i poda. Tako je na red prvi došao i mjesni ured gdje se održavaju sastanci Vijeća mjesnog odbora Vrbanj. Sada će, nakon dugog niza godina rada u neadekvatnom uredu, vijećnici MO Vrbanj moći imati adekvatne prostorije. Osim navedenog, preuredila se kompletna struja u prostoriji te postavila toplinska izolacija na plafonu ispod knafu ploča a i zamijenio se jedan dotrajali prozor dok se druga stolarija uredila i obojala kao i zidovi. Sve to će doprinijeti boljoj energetskoj učinkovitosti prostorije a time malo po malo i čitave zgrade u kojoj je u obližnjim prostorijama smješten i dječji vrtić kao i sala za sastanke, koja bi se slijedeća trebala urediti kako bi se u istoj moglo održati niz svečanosti i predavanja povodom 500. obljetnice bune pučana u Vrbanju pod vodstvom Matija Ivanića 2010. godine.