Jelšani najbolji u pružanju prve pomoći

30.03.2009

Osnovna škola "Petar Hektorović" u Starom Gradu bila je domaćin otočnog natjecanja GD Crvenog križa otoka Hvara iz znanja o Crvenom križu i prvoj pomoći. Rezultate natjecanja iznijela je predsjednica Povjerenstva, Pavla Jurić, i konstatirala da je u kategoriji 'pomladak' prva ekipa OŠ Jelsa (voditelj Vinko Tarbušković), druga OŠ Hvar (voditeljica Veronika Mlinac), a treća OŠ iz Starog Grada (voditeljica Andrea Kovačević). Kad je riječ o mladeži opet je bila najbolja Srednja škola Jelsa, čiju je ekipu pripremala i vodila Marija Novak, dok je drugoplasirana ekipa SŠ Hvar s voditeljicom Margitom Jurić i pomoćnim mentorom Ninom Pijanovićem.
Inače, natjecanje je održano nakon pozdravne riječi ravnatelja škole domaćina, prof. Ivana Jurkića, pa i programa dobrodošlice koji su pripremili učenici i učitelji. Ekipe su se iskazale znanjem i vještinama u pružanju prve pomoći, a ravnateljica Crvenog križa, Maja Budrović, čestitala je pobjednicima, kao i ostalim ekipama na sudjelovanju. Jelšanima je zaželjela dobar plasman na Međužupanijskom natjecanju, a posebnu zahvalnost iskazala dr. Đoniju Planjaru koji je već godinama nazočan na ovakvim natjecanjima, što se baš i ne može reći za mnoge njegove kolege.

izvor: Slobodna Dalmacija

piše: Mirko Crnčević