Agencija Polje pred upisom u sudski registar

17.03.2009

Nakon potpisivanja Sporazuma o osnivanju javne ustanove za upravljanje Starogradskim poljem (skr. Agencija Polje) i imenovanja prof. Alda Čavića privremenim ravnateljem, u tijeku je provođenje pravnih radnji suosnivača: Grada Staroga Grada i Općine Jelsa za upis Agencije Polje u sudski (trgovački) registar. Odlukama Gradskog poglavarstva Grada Staroga Grada i Općinskog poglavarstva Općine Jelsa, imenovana su tri od pet članova Upravnog vijeća Agencije, dok predstoji još imenovanje preostalih dvaju čalnova Upravnog viejća od strane Ministarstva kulture i Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i ruralnog razvoja. Nakon toga slijedi konstituiranje Upravnog vijeća i donošenje Statuta Agencije, a zatim predaja kompletne dokumentacije potrebne za upis Trgovačkom sudu u Splitu. Za napomenuti je da se paralelno s "papirologijom" ubrzano vrše i završni radovi na adaptaciji i uređenju interijera tzv. Remete kuće u Starome Gradu, gdje će biti smješteno sjedište i upravne prostorije Agencije Polje.