Nova ulazna vrata na prostorijama JK "Helios"

09.03.2009

Djelatnici tvrtke «Boja–mont» d.o.o. iz Splita, upravo obavljaju montažu dvaju novih vrata na prostorijama Jedriličarskog kluba «Helios» Stari Grad, kod crkve Sv. Jerolima u Starome Gradu. Vrata prema crkvici sv. Jerolima drvena su i zelene boje dok su vrata prema moru metalna i pocinčana, također zelene boje. Oko vratiju prema moru montirati će se i kameni prag umjesto dosadašnjeg betonskog. Nabava i montaža ovih vrata financirana je u sklopu Programa javnih potreba u športu Grada Staroga Grada na način da trećinu sredstava osigurava Grad Stari Grad, trećinu Jedriličarski klub, a trećinu Hrvatski olimpijski odbor. Investicija je vrijedna 13. 517, 60 kuna. Ovo je samo prva akcija JK Helios sa prikupljenim sredstvima iz programa a nadalje slijedi uređenje dijela obale ispod pontona (nastavak već uređenog dijela obale uz sv. Jerolima), nabavka opreme za klub i dr. Osim toga, klub bi uskoro trebao angažirati i profesionalnog trenera za što su u proračunu Grada za to osigurana sredstva pa bi se i jedriličarski klub Helios trebao ponovno pokrenuti i krenuti slavnim stazama koje su utabali brat i sestra Bartul i Petra Plenković kao i mnogi drugi koji su kroz klub naučili osnove u navigaciji u klasi Optimist i nastupali na brojnim regatama u Hrvatskoj.