Izrađeni blokovi za uređenje obale na Spomeniku

08.03.2009

Kada se završi iskop za postavu fekalnog kolektora uz Spomenik na Priko slijede radovi uređenja morskog dna čišćenjem bagerom te nakon toga uređenje samog obalnog zida uz staru rampu za vađenje brodova koji je u cjelosti dotrajao, On će se sanirati betonom u moru a nadmorski dio će, umjesto dosadašnjeg betona, dobiti završni sloj od kamenih blokova koje je izradio obrt Baldo iz Vrbanja  te će tako čitav prostor Spomenika u Starome Gradu biti okružen kamenim rubom na obalnom zidu. Na tome, zapadnom dijelu Spomenika, onda će se moći iznajmljivati brodice turistima a u budućnosti bi na tom dijelu mogla doći i dizalica za vađenje većih brodova na škver u Starome Gradu, što u obrtničkoj ponudi poslova doista fali na ovako veliki broj brodova kako domicilnog stanovništva tako i nautičara.