Grad kupuje DVD-u Stari Grad auto cisternu

09.03.2009

Već duže vrijeme DVD Stari Grad ima potrebu za kompletiranjem svojeg voznog parka nabavkom nove auto cisterne a to im je ove godine Grad Stari Grad i omogućio. Naime, tvrtka PBZ Leasing d.o.o. odobrila je DVD-u Stari Grad tzv. financijski lizing za vozilo MAN TGM 18.330 4x4 BB - cisternu za prijevoz vode sa nadogradnjom Frassinox zapremine 1000 litara, ukupne cijene 903.000,00 kn, uključujući PDV, na rok od 72 mjeseca. To je 3 novo vozilo koje je Grad Stari Grad za DVD kupio (1. tzv. šumsko vozilo iz programa Vlade RH, Toyota sa pumpom te ovo vozilo) te nabavio nekoliko vozila kako iz donacije tako polovnih. Time je, uz bojnu nabavku razne opreme i odjela i uniformi te smještajem u prostorije u prostoru tzv. garaže, uređenjem parkirnog prostora, školovanjem vatrogasaca kao i zapošljavanjem profesionalnih djelatnika tijekom čitave godine (prije 10-ak god. bili podstanari sa opremom i vozilima), dovršio proces ulaganja u nužnu opremu uređaje i prostor za DVD Stari Grad. Ostaje još za donijeti odluku gdje će biti nove prostorije DVD-a u Starome Gradu čime bi  se i ova udruga donijela na nivo ostalih udruga DVD-a na otoku Hvaru.