Otočko natjecanje Hrvatskog Crvenog križa

05.03.2009

U Osnovnoj školi Petra Hektorovića, dana 04. ožujka (srijeda) 2009. godine, održano je otočko natjecanje Hrvatskoga Crvenoga križa. Sudjelovali su 3 ekipe podmladka (Hvar, Stari Grad, Jelsa) i 2 ekipe mladeži (Hvar, Jelsa). Nakon pozdrava ravnatelja i programa dobrodošlice koji su pripremili učenici i učitelji škole domaćina ekipe su se iskazale znanjem i vještinama u pružanju Prve pomoći. Posebnu zahvalnost želim iskazati dr. Đoniju Planjaru koji se istinski zauzeo za provedbu natjecanja, kao i dr. Gordani i sestri sa Hitne.
Nakon održanog natjecanja poredak ekipa je slijedeći:

PODMLADAK

1. OŠ Jelsa - voditelj: Vinko Tarbušković, prof.
2. OŠ Hvar - voditelj: Veronika Mlinac. dipl. učiteljica
3.OŠ Stari Grad - voditelj: Andrea Kovačević, prof.

MLADEŽ

1. SŠ Jelsa - voditeljica: Marija Novak, prof. psihologije
2. SŠ Hvar - voditelj: Nino Pijanović.

"Iskreno čestitamo pobjednicima ako i ostalim ekipama na sudjelovanju.
Svi sudionici natjecanja ugodno su se družili za vrijeme natjecanja koje se nastavilo i u poslijepodnevnim satima".

Tekst: Maja Budrović, ravnateljica Crvenog križa Hvar i Pavla Jurić, školski pedagog