Okončani radovi na sanaciji obale kod parka između škole i Prika 13

29.01.2009

Djelatnici tvrtke Pirak d.o.o. iz Staroga Grada dovršili su poslove na sanaciji dijela obale između zgrade osnovne škole i caffe bara Priko 13 na Obali dr. F. Tuđmana. Bio je to relativno manji zahvat na sanaciji, svega 10-ak m obale ali vrlo složen jer se u moru riva držala na tzv. drvenim šipovima koji su istrunuli i prijetila je opasnost od skorog urušenja. To je dosta zakompliciralo sanaciju dijela obale ali je ona stručno i na vrijeme sanirana tako da je ovime a i prethodom sanacijom obalnog zida kod crkve sv. Jerolima, veći dio Starogradske obale saniran. Tako je uz već 250 m sanirane obale od tzv. Gruje do parka Đardin, Spomenika 78 m i sv. Jerolima 40 m, uključivši i ovih 10 m, ukupno sanirano 378 m obale u Starogradskom zaljevu a računajući i neke prijašnje sanacije ispred JK Helios i ovogodišnje prilikom gradnje kanalizacije ispada da se u proteklom razdoblju iz proračuna Splitsko-dalmatinske županije i Grada Staroga Grada saniralo preko 400 m obale.