Rotary guverner u Starome Gradu u posjetu RC Hvar

29.01.2009

Guverner Rotary distrikta 1910 Robert Nemling iz Austrije doputovao je u posjet Rotary clubovima iz Dalmacije te je u sklopu svog posjeta RC Hvar posjetio Stari Grad koji mu je bio domaćin. U pratnji g. Nemlinga bio je i dr. Ivan Urlić, asistent guvernera iz Splita. U Starome Gradu je gosp. Nemling posjetio Muzej Staroga Grada i Muzej dominikanskog samostana gdje je razgledao fragmetne bogate povijesti ovoga prostora. Nakon toga je održan radni sastanak sa članovima RC Hvar te zajedničko druženje u restauraciji Stari mlin te posjet crkvi-tvrđavi u Vrboskoj. Pri povratku u Split zahvalio se članovima na gostoprimstvu i divio se velikim projektima RC Hvar u posljednjih par godina; nabavi CT uređaja za Dom zdravlja Hvar, nabavka 8 ortopedskih pomagala - kolica, najtežim invalidima otoka Hvara, ograniziranje tradicionalne Biciklijade koja uvijek čisti prihod raspodjeljuje na otočke škole i tradicionalni Rotary bal u Zagrebu za sve otočane i prijatelje pod nazivom FOR HVAR.