Danas 16. obljetnica akcije Maslenica

21.01.2009

Danas se svečano obilježava 16. obljetnica vojno-redarstvene akcije Maslenice, prve oslobodilačke operacije hrvatskih snaga, koja je promijenila dotadašnji tijek ratovanja.
Zahvaljujući koordiniranoj akciji svih rodova vojske i policije, za manje od tri dana hrvatski branitelji oslobodili su okupirana područja zadarskoga zaleđa, čime su omogućili ponovno prometno povezivanje sjevera i juga Hrvatske - najprije pontonskim mostom preko Novskoga ždrila.
Akcijom Maslenica su stvoreni preduvjeti za početak gradnje četverotračnog Masleničkog mosta i tunela sveti Rok - dijelova današnje autoceste.
Ispred Središnjeg križa na zadarskom Gradskom groblju bit će položeni vijenci i zapaljene svijeće. U ime Predsjednika Republike svečanosti će nazočiti načelnik Glavnog stožera Oružanih snaga general bojnik Mirko Šundov.

izvor eZadar