Predstavnici Crvenog križa Krapinsko-zagorske županije posjetili Gradsko društvo CK Hvar

20.01.2009

Kao posljedica dobre suradnje na bitnim projektima, delegacije Crvenog križa Krapinsko-zagorske županije je boravila na Hvaru u službenom posjetu. Predstavljali su je županijski predsjednik Crvenog križa. dr. Ivica Balagović, urolog (ravnatelj Opće bolnice u Zaboku ) i gospođa Vesna Pavleković, ravnateljica Crvenog križa Krapinsko-zagorske županije. U svojstvu domaćina bili su hvarski predsjednik Crvenog križa dr. Drago Carić i ravnateljica Maja Budrović. Najviše zadovoljstva gosti su pokazali prema realizaciji zdravstvenog projekta kluba „Vita - Pharos“, „Snoezelena“ predviđenog za starije i bolesne osobe, kao i „Odgoj za humanost“ program za djecu vrtićke dobi. Slobodno vrijeme iskoristilo se da bi im se pokazao otok, a njihovom oduševljenju nije bilo kraja. Prirodne ljepote, Bogom dane i lijepo vrijeme (jer je njih ispratio snijeg i poledica) izmamile su obećanje da će se ponovno vratiti. Razmjena iskustava i korištenje dobrih programa pravi je put dugogodišnje suradnje dvaju Društava, na dobrobit građana u potrebi.

Tekst: Maja Budrović, ravnateljica