LUTKAMA DO OSMIJEHA

16.01.2009

Već šesti tjedan za redom djeca sa posebnim potrebama otoka Hvara i njihovi roditelji sudjeluju u radu kreativne radionice «Novi ritam u Starom Grad». Kroz vježbe, igru, ples i pjesme otisnuli su se u svijet priča. Prošle nedjelje, slavili su svi skupa veseo rođendan voditeljice Mejreme Reuter, a ona im je poklonila malu lutkarsku predstavu «Plava boja snijega» Grigora Viteza. To je tek početak nove faze radionice koja sada prolazi kroz pravi rad na lutkarskim pričama. Djeca će uz pomoć roditelja početi kreirati vlastite lutke već ovoga tjedna i vježbati. «Vrlo vrijedno rade», rekla je nam je voditeljica radionice, « i roditelji i djeca su prava inspiracija svima nama koji sudjelujemo u realizaciji ovog nadasve važnog projekta. Uče, trude se, vježbaju i što je najvažnije uvijek idu naprijed. Nadam se da će isto tako inspirirati svoje sugrađane u završnoj demonstraciji svoga rada krajem veljače, kada završavamo prvu fazu radionice. Zahvaljujući udruzi CIMA i Mariju Cvitkušiću koji su sve ovo organizirali kao i Udruzi invalida otoka Hvara, te Tediju Sanseoviću i brižnim damama iz Dnevnog boravka Doma za Starije i nemoćne osobe Stari Grad, gospođi Željani Škarpa i Hajdi Dužević, ja se iskreno nadam da će ovo biti tek početak jednog jedinstvenog projekta, gdje će se djeci sa posebnim potrebama otoka Hvara i njihovim roditeljima pružiti prilika da uz pomoć metoda i terapija koje se koriste u svijetu pokušaju prebroditi strašne probleme i bol koje im je život postavio na samome početku. Gledajući dječicu kako veselo pjevaju i predstavljaju sa posebnim užitkom pjesmice koje smo do sada naučili ja se radujem da smo ih naveli na osmijeh».

Tekst: Mejrema Reuter