Stigla projektna dokumentacija za dovršetak kanalizacijskog sustava

16.01.2009

Tvrtka FORAMEN d.o.o. iz Splita dostavila je u Grad Stari Grad projektnu dokumentaciju za dovršetak kanalizacijskog sustava Stari Grad i to prve faze za projekte za tlačni i gravitacijski kanal od CS3-Bonj do CS-ispust (ispod Nacionalnog restorana hotela Arkada) sa projektom uređaja za pročišćavanje. Nakon zaprimljene dokumentacije Grad Stari Grad i investitor Komunalno Stari Grad d.o.o. uputiti će istu u ured Županijske ispostave za prostorno uređenje u Hvaru na dobivanje takozvane potvrde glavnog projekta kako bi se što prije moglo krenuti u natječaj za zadnju fazu od cca. 500 metara kolektora. Nakon čega bi napokon čitav sustav obalnog kolektora u dužini od 2.5 km mogao biti stavljen u funkciju! Svi uručeni glavni projekti, kao što se vidi na slici, kada bi se rastegli po trasi planiranih radova, sami projekti bili bi dulji od samog kolektora kojeg treba zamjeniti!