Fima grupa osniva banku na Kosovu

12.01.2009

Fima grupa dobila je dozvolu za osnivanje banke na Kosovu u koju će uložiti šest milijuna eura. U taj “start up” projekt Fima ide samostalno; fond Svjetske banke IFC se, koji je sa 20 milijuna eura trebao regionalno pratiti širenje varaždinske grupe, povukao, prenosi Poslovni dnevnik.

Prema mandatnim pismima, IFC je bio zainteresiran za Vaba banku i Fima banku iz Sarajeva u kojima je krajem srpnja trebala biti pokrenuta dubinska analiza kao prvi korak ulaska u vlasništvo.

“IFC je danas zbog krize ponešto usporio tempo otvaranja novih projekata, pa tako i naših”, kaže predsjednik Uprave Fima grupe Milan Horvat, dodajući da je “uvjeren da će u 2009. stvari krenuti u pozitivnim smjeru”. Horvat smatra da bi kosovska banka trebala proraditi već sljedeće godine. “Naš primaran interes jest gospodarstvo, potom lokalna zajednica s naglaskom na projektima komunalnog bankarstva. Poslovanje s građanima je imperativ”, kazao je Horvat.

izvor: www.bankamagazine.hr