STAROGRADSKO POLJE NA UNESCOVOJ LISTI - na prvom mjestu kulturnih zbivanja prema ministru kulture RH

11.01.2009

U 2008. bogatoj vrijednim kulturnim zbivanjima na prvome mjestu ističem upis Starogradskoga polja na Hvaru na Listu svjetske baštine.

Prošla godina je bila bogata raznovrsnim i vrijednim kulturnim zbivanjima. Od filma, kojemu je osnivanjem Hrvatskoga audiovizualnog centra od ove godine osigurano povećanje financijskih sredstava, do kazališta, glazbe, izdavaštva, zaštite spomenika, izvrsnih izložbi i, naravno, još mnogih drugih kulturnih događanja.
Od brojnih ostvarenih kulturnih programa na prvome mjestu ističem upis Starogradskoga polja na Hvaru na Unescovu Listu svjetske baštine.

Prvenstveno zbog toga što sam svjestan značenja takvog upisa za budućnost ne samo toga lokaliteta već i cijelog otoka Hvara, pa i šire. Kada projekt bude u cijelosti završen i kada zaživi kako je prvobitno zamišljeno, bit će to ne samo kulturološki nego i gospodarski doprinos razvoju cijeloga otoka Hvara.

Ministar kulture mr. sc. Božo Biškupić