Vrbanj će uskoro dobiti mrtvačnicu

10.01.2009

Sukladno predviđenim proračunskim sredstvima u proračunu Staroga Grada za 2008. godinu, intenzivno se izvode radovi na pripremi terena za gradnju prijeko potrebne mrtvačnice u Vrbanju. Pripremne radove u neposrednoj blizini župne crkve Sv. Duha još od sredine prosinca izvodi U.O. “Tonči”, u vlasništvu Tonča Duževića iz Staroga Grada. Stanovnici tog mjesta na središnjem dijelu otoka Hvara, izuzetno su zadovoljni što je realizacija projekta pokrenuta u mandatu sadašnje lokalne vlasti, jer računaju da će na taj način biti i nastavljena do konačne gradnje objekta. Investitor je Stari Grad, a započeti radovi će, prema riječima starogrojskog poteštata Viska Haladića, u konačnici stajati približno 51.000 kuna.

Piše: Mirko Crnčević

Izvor: Slobodna Dalmacija