Odobren projekt „Okusi Starogradskog polja“

08.01.2009

Prije nepunih 3 mjeseca tim Centra za Europsku uniju izradio je i predao projekt (aplikacijski obrazac zajedno sa budžetom i ostalom popratnom dokumentacijom) pod nazivom „Okusi Starogradskog polja“ na natječaj Ministarstva poljoprivrede ribarstava i ruralnog razvoja. Ovim putem zadovoljstvo nam je obavijestiti vas i s vama podijeliti našu sreću da se uloženi trud isplatio te da su projekti odabrani za sufinanciranje.

Projektom će se urediti tematske pješačko/biciklističke staze na području Starogradskog polja Grada Staroga Grada na Hvaru s ciljem poticanja razvoja ruralnog kraja kroz promoviranje tradicionalnih vrijednosti i autohtonih poljoprivrednih proizvoda, stvaranjem uvjeta za povećano zapošljavanje i samozapošljavanje, te stvaranje većeg i sigurnijeg dohotka od poljoprivredne proizvodnje. U tu svrhu postavit će se 10 velikih info tabela i 90 putokaza, te uredit 5 odmorišta sa kamenim klupama i suhozidima te u svrhu promocije bit će dizajnirano i tiskano 10.000 komada promotivnih materijala.

Izvor: www.centar-jls.com/projekt_okusi_starogradskog_polja