Predsjednik Mesić o krizi plina: Kritizirali su me kada sam dogovarao gradnju plinskog terminala u Hrvatskoj

07.01.2009

Predsjednik Republike Stjepan Mesić komentirao je danas za Radio Split krizu vezanu uz plin rekavši da je Katar prije nekoliko godina bio spreman u Hrvatskoj izgraditi terminal za ukapljeni plin, što je naišlo na nerazumijevanje, no, dodao je, Katar je i sad spreman na to ulaganje.

"Ja sam ponovno razgovarao s emirom, oni su i sad spremni ulagati u terminal", kazao je Mesić, koji je na odmoru na Hvaru.

"Kada sam prije šest godina bio u Kataru i dogovorio se s tamošnjim emirom da Katar izgradi kod nas terminal za ukapljeni plin - a ulaganja bi bila dvije milijarde dolara i prije svega bi profitirale naše tvrtke koje bi gradile taj terminal i danas bi bili osigurani što se tiče plina i ne bismo ovisili samo o ruskom plinu - mene su ispljuvali", rekao je Mesić.

Rekao je kako je katarski emir dao Hrvatskoj, to jest splitskoj tvrtki "Konstruktor" velik posao u Kataru vrijedan 220 milijuna dolara.

izvor: www.glasdalmacije.hr/