Pušten u rad CT uređaj u Domu zdravlja Hvar

21.04.2008

Svečanim programom povodom puštanja u rad CT uređaja, danas je u 12:00 sati, zajednički - Dom zdravlja SDŽ i Rotary club Hvar, otvorena novouređena prostorija u Domu zdravlja Hvar u koju je ugrađen CT uređaj marke Philips. Događaju su nazočili mnogi uglednici od kojih je za istaknuti g. Branka Bačića - državnog tajnika u Ministarstvu mora, prometa i infrastrukture, g. Miran Propadalo, ravnatelj Doma zdravlja SDŽ, g. Leo Luetić, ravnatelj Ustanove za hitnu med. pomoć SDŽ, don Mili Plenković, župnik Hvara, gradonačelnici Hvara i Staroga Grada, predstavnici RC Hvar i liječnici svih ordinacija na otoku Hvaru, novinari i dr. Tim povodom postavljena je i ploča koja govori o akciji i donatorima u akciji a koju su zajednički otkrili dr. Dino Carić, doktor koji će raditi sa CT-om a koji je ujedno i ovogodišnji predsjednik RC Hvar i Branko Bačić, državni tajnik. Nakon svečanosti koju je uveličala i hvarska klapa Gališnik, za sve uzvanike organiziran je i domjenak u hotelu Amfora koji se upravo uređuje a temeljem brojnih donacija otočkih tvrtki kako u hrani tako u vinu i vodi, čime se još jednom potvrdilo zajedništvo u velikim projektima za otok Hvar. Ukupna investicija, zajedno sa uređenjem prostora, iznosi cca 1.800.000 kn. Mnogi naši sugrađani su kroz ove 3 godine koliko se akcija provodila, pomogli na razne načine te im se Rotary club ovom prilikom zahvaljuje.