Slavomir Drinković postavio skulpturu

07.08.2006

Akademski kipar i sveučilišni profesor gosp. Slavomir Drinković iz Zagreba, porijeklom iz Jelse, i svoju je 3. skulpturu postavio na dionici Jelsa-Stari Grad, uz državnu cestu 116, na zavoju kod bivšeg tzv. Badelova bazena u neposrednoj blizini Dola. Nakon što je prethodne 2 skulpture postavio kod Vrboske, općina Jelsa, jednu skulpturu je poklonio Gradu Starome Gradu a koja je posljedica ljetne radionice u Jelsi. Skulptura simbolizira lozu koja se penje suncu i svojevrstan je spomenik lozi na ovome vinorodnom području. Skulptura je izrađena od 'čornega bora' koji je prije 3 godine stradao u požaru na Varhu a nakon što je drvo kvalitetno zaštićeno isto je obojano u bijelu boju i postavljeno na mjesto koje je prethodno pripremljeno. Grad je ovu skulpturu dobio bez naknade a nakana umjetnika je da dogodine proširi svoj kamp te da se ugovorom poveže i sa Starim Gradom te da njemu prezentira a potom i pokloni još neku skulpturu. Ovaj projekt ne bi mogao biti realiziran bez svekolike pomoći Hvarskog vodovoda i Hrvatskih šuma, oboje iz Jelse.