Pohlepa za javnom površinom

07.08.2006

Neki su ugostitelji, znajući za problem sa komunalnim redarom (odustanak kandidata po provedenom natječaju) dali sebi za pravo da svoje stolove postavljaju gdje oni hoće pa je tako vlasnik Ekspresa, želeći pored već ogromnog broja stolova na javnoj površini, 'uštipati' i još malo Nove rive kako bi napravio to da dio rive suzi za šetnju i onemogući slobodan prolaz šetačima, izašavši izvan nogostupa na kojem je dozvoljena postava stolova i stolica štekatima. To je isto napravio i Lido, izbacivši svoje stolove slastičarnice skroz na Rivu te na još užem dijelu rive suzio prolaz. Grad sve navedeno evidentira te će imenovani lokali imati poseban režim u budućem poslovanju Grada zbog nepoštivanja gradskih odluka te Ugovora o korištenju javne površine, zaključenim sa Gradom Starim Gradom.