Briškula preplivao La Manche

08.08.2006

Proslavljeni hrvatski maratonac-plivač Toni Pavičić Donkić, zv. 'Briškula' iz Vrbanja, član Daljinsko-plivačkog kluba 'Faros' iz Staroga Grada, ostvario je ovih dana vrhunski športski podvig u svojoj dugogodišnjoj plivačkoj karijeri, preplivavši kanal La Manche za rekordnih 9 sati i 45 minuta. Drugi hrvat (prvi je bio legendarni Veljko Rogošić iz Splita) i prvi hvaranin kojemu je to ikada uspjelo, upisao je tako svoje ime u 'Zlatnu knjigu La Manche-a'. Slijedom ovoga velikog uspjeha Grad Stari Grad je popularnom 'Briškuli' uputo brzojav čestitke, dok je Hrvatski savez daljnijskog plivanja u svom dopisu od 7. kolovoza 2006. g. predložio Gradskom vijeću Grada Staroga Grada da se ovaj veličanstveni pothvat našega sugrađanina , a povodm predstojećeg blagdana sv. Roka - Dana Grada Staroga Grada, adekvatno vrednuje dodjelom odogovrajućeg javnog priznanja - Nagradom Grada Staroga Grada i novčanom nagradom.