Održana svečana sjednica Gradskog vijeća

16.08.2006

Na Dan Grada Staroga Grada - blagdan sv. Roka, zaštitnika Grada Staroga Grada, održana je u 11,30 sati u Čitovnici Hrvatskog doma u Starome Gradu svečana sjednica Gradskog vijeća Grada Staroga Grada. U prepunoj dvorani sjednicu je otvorio predsjednik Gradskog vijeća, g. Toni Lučić Lavčević, pozdravljajujući monogobrojne goste i uzvanike. Pozivu su se odazvali: gradonačenici i načelnici susjednih općina i gradova : Općine Sućuraj, g. Ivan Vitali, Općine Jelsa, g. Ivo Milatić i Grada Hvara, g. Pjerino Bebić, gradonačelnici gradova prijatelja: Grada Samobora, g. Antun Dubravko Filipec sa suradnicima, mjesta Velke Opatovice (Češka Republika), g. Jiri Belehradek (pan starosta) sa suradnicima i Općine Zagorje ob Savi (Slovenija), g. Ivo Potočnik (župan-gradonačerlnik) sa suradnicima, dužupanica Splitsko-dalmatinske županije, gđica Ljubica Vuko, predstavnici Splitsko-dalmatinske županije mr. Željko Mišić i gđa Mila Dundić, saborski zastupnici: dr. Tonči Tadić, g. Luka Roić i g. Kruno Peronja, te kao poseban gost-uzvanik, predsjednik Republike Hrvatske g. Stjepan Mesić. Osvrt na postignute uspjehe Grada Staroga Grada u protekloj godini u prigodnoj besjedi iznio je gradonačelnik g. Visko Haladić, a pozdravne govore održali su: g. Ivo potočnik, g. Jiri belehradek, g. Antun Dubravko Filipec, gđica Ljubica Vuko i predsjednik RH g. Stjepan Mesić. Na sjednici je tradicionalno nastupila i klapa 'Garmica' koja je pored himne RH 'Lijepa naša' izvela i nekoliko dalmatinskih pjesama, te recitatori Bartul Dulčić iz Rudine, s izvedbom pjesme prof. Joška Božanića 'Navigare necesse est' ili 'Mola od kraja', te g. DinkoŠepić, pjesmom Petra Kuničića 'Dobroduošal muoj Bevenja'. Na, sjedici su , prigodom Dana Grada uručene i ovogodišnje nagrade Grada - Povelje zahvalnosti koje su dobili: vatrogasac g. Jurko Škarpa, te članovi Hrvatske gradske glazbe: g. Pavle Lučić Lavčević, g. Mihovio Petrić, g. Nikola Bojanić, g. Nikša Dulčić, Ig. vo Tadić, g. Cvjetko Lupi, g. Matko Franetović i g. Vinko Tudor. Povelju zahvalnosti za športski podvig godine dobio je plivač g. Toni Pavičić Donkić iz Vrbanja, za preplivavanje kanala La Manche, 7. kolovoza 2006. godine. Na sjednici su razmijenjeni brojni darovi i čestitke, a nakon sjendice za uzvanike je priređen svečani ručak.