Lokacijska dozvola parkiralištu

03.08.2006

Na zahtjev investitora - Grada Staroga Grada, Ured državne uprave u Splitsko-dalmatinskoj županiji, Služba za prostorno uređenje, 17. srpnja 2006. godine izdala je lokacijsku dozvolu za formiranje građevinske parcele i izgradnju, te uređenje parkirališta u Starome Gradu - na predjelu zv. 'Borinića vartaj'. Temljem glavnog projekta kojega je izradila je tvrtka 'For-ing' d.o.o. Jelsa, ovih će dana Grad pokrenuti postupak za izdavanje građevinske dozovole za izgradnju i uređenje spomenutog parkirališta, nakon ćega slijedi postupak odabira najpovoljnijeg ponuditelja i izvođenje samih radova. Očekuje se da bi za slijedeću turističku sezonu parkiralište bilo u punoj funkciji, što bi znatno doprinijelo rješavanju akutnog sezonskog problema nedostatka parkirnih mjesta u Gradu.