Promocija knjige Draga Radoslavića

11.08.2006

U nedjelju, 13. kolovoza 2006. godine, u 21,00 sat, u dvorani Kazališta, bit će promovirana knjiga 'Starogrojske komedije Marinka Radoslavića' autora - starograđanina Draga Radoslavića. Nakladnik je izdavačka kuća 'Fidipid' iz Zagreba. Knjiga je treća po redu u biblioteci 'Paiz', urednik je Frane Plančić a uredništvo čine: akademik Tonko Maroević, starogradski župnik don Mili Plenković, urednik Frane Plančić i umirovljeni starogradski odvjetnik Vinko Ružević. Predgovor je napisao Tahir Mujičić. Knjiga je tisakna u nakladi od 500 primjeraka. Autor Drago Radoslavić, unuk poznatog starogradskog pisca komedija, amaterskog glumca i glazbenika Marina Radoslavića, u ovoj je knjizi prezentirao njegove komedije i humoreske pisane za starogradske kazališne amatere, okupljene i Kulturno-umjetničkom društvu 'Petar Hektorović'. Najpoznatija među njima je komedija 'Dom Antuonij Kujiš',a tu su još i 'Opozicija', 'Glova', 'Forj Julaj', 'Zloto', 'Snimka', 'Splićani u lovu i 'Posjet dobroj kapljici'. Radi boljeg razumijevanja teksta (sve su komedije i humoreske napisane stargrojskim dijalektom kakav se govorio za života Marina Radoslavića i prije njega) ovu osebujnu i nadasve zanimljivu knjigu prati pozamašni Rječnik starogrojskega govora, čiji je autor također Drago Radoslavić. Radoslavića.