Glazba iz Velkih Opatovica - gost Grada

15.08.2006

'Dechova hudba mladeže ZUŠ Velke Opatovice' - Puhački orkestar mladih iz Velkih Opatovica - Grada prijatelja Grada Staroga Grada iz Češke Republike, ovogodišnji je gost na svečanosti proslave blagdana sv. Roka - zaštitnika Grada Staroga Grada - Dana Grada Staroga Grada. U sklopu gostovanja, Glazba će se aktivno uključiti u proslavu Dana Grada: rano ujutro 16. kolovoza 2006. godine - izvođenjem budnice-promenade po gradu. Zatim slijedi nastup na otvaranju ploče naziva: Obala dr. Franje Tuđmana (kod cafe-bara 'Priko 13'), nastup na otvaranju trga Jurja Škarpe u Šiberiji i nastup u dvoru Dječjeg vrtića 'Sardelice' Stari Grad, prilikom donacije edukativnih dječjih kontejnera. Glazba iz Velkih Optaovica zatim priređuje mini koncert ispred zgrade Hrvatskog doma (Čitovnice), te nastupa na ispraćaju sudionika i dočeku pobjednika Super mini maratona 'Sv. Rok 2006', nakon čega slijedi (zasluženi) ručak u konobi 'Stari mlin'. U popodnevnim satima Glazba sudjeluje u sv. misi pod lipama na 'pjaci' sv. Petra, a zastim zajedno sa domaćinom - Hrvatskom gradskom glazbom Stari Grad, sudjeluje i u tradicionalnoj procesije po gradu. Poslije procesije slijedi zajednički nastup sa HGG i klapom 'Garmica' na Trvdalju. 17. kolovoza Grazba će, s početkom u 21,00 sat izvesti 'oproštajni' koncert na trgu 'Molo Podloža' u Starom Gradu.