Novosti

Alexander Studzinski pobjednik 31. Maratona Faros

26.08.2006

Njemac Alexander Studzinski pobjednik je 31. Međunarodnog prvenstva Hrvatske u daljinskom plivanju 'Maratona Faros' 2006. godine. S vremenom 3,06,43 on je prvi stigao na cilj 16 km duge staze od starogradske uvale do rta Kabol i nazad. Drugi je Sebastian Reijnen iz Nizozemske, (vrijeme 3,07,19) dok je treće mjesto pripalo slovencu Igoru Majcenu sa vremenom 3,12,45. U ženskoj konkurenciji pobijedila je Ana Varova iz Rusije, s vremenom 3,24,25, druga je bila njezina sunarodnjakinja Ekaterina Zhdanova, s vremenom 3,29,40, dok je treće mjesto pripalo nizozemki Evelien Sohl , s vremenom 3,30,03. Kako se ovo prvenstvo ujedno vrednuje i kao prvenstvo Hrvatske u daljinskom plivanju, prvo mjesto u 'domaćoj' konkurenciji (muški) osvojio je Stjepan Ptičar s vremenom 3,25,25, drugi je Krešimir Čač (vrijeme 3,31,41), a treći Marin Lazarić, s vremenom 3,48,55. U ženskoj konkurenici pobijedila je Karla Šitić s vremenom 3,32,38.