Startao 31. Maraton Faros

26.08.2006

Točno u 8,00 sati 26. 08. 2006. g., pucanj iz startnog pištolja označio je početak 31. Međunarodnog prvenstva Hrvatske u daljinskom plivanju - popularnog 'Maratona Faros' 2006.' Nakon pozdravnih riječi domaćina - gradonačelnika g. Viska Haladića i kontraadmirala g. Zdravka Karduma - posebnog izaslanika Predsjednika Republike Hrvatske koji je 31. Maraton Faros proglasio otvorenim, te intoniranja himne RH 'Lijepa naša', koju je otpjevao 'starogrojski slavuj' Patar Matković, sa Nove Rive u Starogradskoj uvali prema rtu Kabal i nazad, startalo je ukupno 34 plivačica i plivača iz 18 zemalja svijeta: Argentine, Austrije, BiH, Bugarske, Češke, Egipta, Indije, Italije, Njemačke, Mađarske, Nizozemske, Crne Gore, Makedonije, Poljske, Rusije, Slovenije, Slovačke i zemlje domaćina - Hrvatske.