Prva upotreba zastave HGG pod lauratom g. Tudorom

19.08.2006

Dana 16. kolovoza 2006. godine tijekom procesije sv. Roka po prvi puta je upotrebljena zastava Hrvatske gradske glazbe Stari Grad koju je glazba toga dana dobila od izaslanstva prijateljskog grada Velke Opatovice iz Češke Republike a iz ruku gradonačelnika gosp. Jiri Belehradeka. Svi koji su zastavu vidjeli jedinstveni su u ocijeni kako se radi o ekstra kvalitetnoj izradi, izvrsnom dizajnu te vrlo lijepom nosaču zastave. U ime HGG na svečanoj sjednici, prilikom uručenja, zahvalio se predsjednik glazbe i pokretač proslave 130. objetnice od osnutka HGG, gosp. Dinko Šepić koji je tom prilikom recitirao češkog nobelovca kao znak zahvale za doniranu zastavu a to je na svečanoj sjednici odjeknulo vrlo emotivno.