Epulum se opskrbljuje svježom ribom

28.08.2006

Na trajektnom pristaništu u Starome Gradu, tvrtka 'Epulum' d.o.o. iz Staroga Grada opskrbljuje se svježom plavom ribom (srdelama i inćunima) kako bi u obližnjem pogonu u naselju Rudina, mogla pristupiti njihovoj preradi - soljenju i mariniranju. Proizvodi 'Epuluma' našli su svoje mjesto na policama gotovo svih trgovačkih lanaca u Republici Hrvatskoj, ali i prodavaonicama u susjednoj Italiji i Španjolskoj. Tvrtku je u njezinom pogonu u Rudini nadavno posjetio i ministar poljoprivrede g. Petar Čobanković, a namjeru posjete iskazao je putem djelatnika Poljoprivredno savjetodavne službe otoka Hvara, g. Stanka Štambuka, g. Stjepan Mesić - predsjednik RH. Ta se posjeta, zbog neodgodivih predsjednikovih obveza, nažalost nije realizirala.