Jedriličarska regata klase krstaša u Starom Gradu

29.08.2006

Dana 2. i 3. rujna 2006. godine u održava se jedriličarska regata na relaciji Split-Stari Grad-Split u organizaciji Jedriličarskog kluba Špinut iz Splita.Start regate je ispred lučice Špinut 2. rujna u 11:00 sati a dolazak prvih krstaša u Stari Grad se očekuje oko 16:00 sati. Ukupno bi na regati bilo do 20-ak velikih jedrilica krstaša sa cca 80-ak članova posade. Po završetku I etape slijedi proglašenje pobjednika u kojem sponzori; Grad Stari Grad i Turistički ured turističke zajednice Grada Staroga Grada nagrađuju provoplasirane ekipe u nekoliko kategorija.
Dana 3. rujna u 10:00 sati održava se tradicionalna štap regata preko starogrojske uvale a u 11:00 sati starta II etapa regate za Split. Sveukupno proglašenje pobjednika održati će se u Splitu 4. 9. u prostorijama JK Špinut.