Neumorni Veljko Barbieri u promociji Staroga Grada

31.08.2006

Veljko Barbieri, književnik, za HTV sprema 2 emisije koje govore o gastronomiji. Prva će se zvati 'Slatki jelovnici iz Staroga Grada' koja se snimala u ug. objektima 'Jurin Podrum', 'Antika', 'Zvijezda mora' i 'Kokot', dok će se druga zvati 'Spiza od jematve' i snimat će se u Vrbanju (Zane Račić), Velom Grablju (Jozo-Vidikovac), Starome Gradu, a jedan dio u Smokvici na Korčuli. Šibenčanin Davor Šarić budnim okom sve prenosi na vrpcu te će po povratku materijal biti montiran i objavljen na HTV-u, emisiji kojoj je urednik Veljko Barbieri. To je najveća promocija Staroga Grada u gurmanskom dijelu a posebice stoga što je sinoć snimao promociju knjige Marice Buratović 'Paprenjok' na kojoj je bila izložba odn. festival sa više od 500 paprenjoka koji su podijeljeni nazočnima uz tradicionalan prošek.