Županijska potpora kapitalnim projektima Grada Staroga Grada

15.12.2006

Na današnjem sastanku kojega je sazvao splitsko-dalmatinski župan g. Ante Sanader, data je puna potpora projektima Grada Staroga Grada koji će u Ministarstvu mora, turizma, prometa i razvitka ravnopravno s drugim projektima sa područja Splitsko-dalmatinske županije i cijele Republike Hrvatske, konkurirati za sufinanciranje iz sredstava Državnog propračuna za 2007. godinu. Radi se o dva kapitalna projekta komunalne infrastrukture, od kojih je na prvome mjestu nastavak izgradnje gradskog kanalizacijskog sustava naselja Stari Grad, započete 2003. godine, koji se do sada sufinancirao iz sredstava CEB-a. Drugi, ne manje značajan projekt je projekt produženja rive u gradskoj luci na dionici od Nove rive do staroga trajektnog pristaništa, čime bi gradska luka postala bogatija za dodatanih 80 vezova za jahte i druge športsko-rekreativne plovne objekte. Vrijednost obiju investicija prelazi iznos od 15 milijuna kuna, a, uz Ministarstvo, iste bi sufinancirale Hrvatske vode (kanalizaciju), Splitsko-dalmatinska županija i Grad Stari Grad.