Gradska glazba se oprostila od uspješne 2006.

31.12.2006

U 15:00 sati na Silvestrovo Hrvatska gradska glazba Stari Grad odradila je zadnji promenadni koncert uz obalu Starogrojske vale a prvo su od Tvrdalja 'zapeli' u caffe baru Lampedusa gdje ih je vlasnik g. Mario Škarpa počastio pićem povodom otvorenja renoviranog kafića. Dalje su do Ploče svirali popularne marševe i božićne pjesme te su završili sa Zvončići, zvončići pod jelkom na Ploči. Dobro raspoloženje mužikanti su nastavili u Duolnjoj koli u Jurinom podrumu gdje su konzumirali 'Gusinjokove' lignje a predsjednik HGG gosp. Dinko Šepić je održao govor na krilima uspjeha glazbe u 2006. godini a povodom proslave 130. obljetnice HGG te nabave novih odora kao i preko 50 nastupa na raznim koncetrima, gostovanjima i sl. te isto toliko i proba u prostorijama Lege. I za 2007. godinu postoje mnogi planovi a posebno ga veseli veliki broj mladih glazbara, prvenstveno zahvaljujući kapelniku Lukiju Gamulinu te muzičkoj školi Josip Hazte koja je rasadnik kadrova mladih glazbara. Svima je zaželio sretnu i uspješnu novu 2007. godinu.