Na Tvrdalju bez dočeka Nove godine

31.12.2006

Nakon 2 godine uzastopnog organiziranog dočeka Nove godine na trgu Tvrdalj u Starome Gradu, ove godine 'nema šatora' za doček. Razlog tome je taj što je dosadašnji organizator dočeka, udruga Škrok iz Staroga Grada, financijski negativno poslovala protekle godine te su razliku ili tzv. minus morali pokriti iz vlastitog džepa pa su odustali od daljnje organizacije jer, unatoč činjenici da svi žele da nešto bude u Starome Gradu, veliki broj mladosti ode u Hvar na doček te tako šator ostane poluprazan i ne poluči se financijski efekt za bar pokriće troškova muzičara, šatora, konobara, osiguranja i nabave hrane i pića te još niz drugih, ne manje značajnih troškova (prijevoz...). Grad je udruzi davao javnu površinu bez naknade te je produžio radno vrijeme i puštanje muzike dok se drugi subjekti nisu uključivali u organizaciju te je tako jedan vrijedan pokušaj organizacije dočeka Nove godine trajao svega 2 godine. Najveće smo krivi sami jer svojim ostankom na Tvrdalju nismo podržali organizaciju Nove godine te omogućili da se u kontinuitetu nešto organizira za mlade u gradu.