Lionsi priredili večer klapske pjesme - prihod invalidima otoka Hvara

28.12.2006

U četvrtak, 28. prosinca 2006. godine u 20,00 sati pred punom dvoranom Gradskog kazališta u Starome Gradu, u organizaciji 'Lions kluba' Hvar, održan je tradicionalni treći po redu humanitarni koncert, na kojem su nastupile otočke klape. Pored renomiranih, klapa: 'Garmica' iz Staroga Grada, 'For' i 'Bodulke' iz Hvara, po prvi put nastupile su: Klapa Vrisnik iz Vrisnika (pod ravnanjem našeg poznatog sugrađanina - opernog pjevača u mirovini maestra Dinka Lupija) i klapa Veli kamik' iz Svirača. Prihod od ulaznica u iznosu od 7.100,00 kn namijenjen je Udruzi osoba s invalididetom otoka Hvara, za nabavu specijalnog vozila - combija za invalide. Svoj nesebični obol ovoj humanitarnoj akciji dao je poznati starogrojski poduzetnik g. Mate Mijić (tvrtka 'Maestral'), doniravši iznos od 5.000,00 kn, a isti se iznos, kažu u 'Lions klubu' očekuje i od tvrtke 'Kerum'. Hvala g. Mati Mijiću, klapama i voditeljima, kao i svim dobrotvorima koji svojim radom i novčano pomažu ovu hvale vrijednu humanitarnu akciju. I Vi dragi sugrađani i drugi koji posjećuju ovu starnicu možete dati svoj doprinos prikupljanju novčanih sredstava za nabavku combi vozila za invalide, uplatom na žiro račun br. 2340009-1110167296 (Privredna banka Zagreb).