Antonio Botteri napisao 4. knjigu!

14.01.2007

Neumorni umirovljenik gosp. Antonio Botteri napisao je 4. knjigu o nekadašnjim starogrojskim građanima, zanimljivim ljudima poput Slavota Radonića i počecima turizma i ugostiteljstva u gradu, o prijateljima marangunima Danku i Jorju, o Krešu i prijatelju želanduru dr. B. Budroviću, o trgovini A. Ostoića, o partizanu Vici Vranjicanu, mesaru Jerkotu Staničiću, o braći Ilijiću, o legendarnom Antunu Harašiću ('ovdje Helios...), o svećeniku i znanstveniku Ljubiću, učiteljici Riti i učitelju Luki Matulić, o uraru i zlataru Hektoru Plančiću, glumcima Tomislavu Aniću i Mati Domančiću, o novoj luci, glazbenoj kulturi, povijesti kupališta Bonj, načelnicima odn. gradonačelnicima Staroga Grada i o još mnogo čemu. Grad Stari Grad izdati će knjigu u svojoj vlastitoj ediciji a urednik knjige je akademik Nikša Stančić. Upravo je u tijeku prijepis iz rukopisa šjor Antonija u digitalni oblik te nakon toga lektura i slanje u tiskaru. Sa nestrpljenjem veliki broj starograđana išćekuje i ovu knjigu u kojoj će naći veliki broj onih koje poznaju.