Jelovnici izgubljenog vremena - iz Staroga Grada

07.05.2007

Književnik Veljko Barbieri za HTV je u kolovozu 2006. snimio dvije TV emisije koje govore o gastronomiji. Prva se zove 'Slatki jelovnici iz Staroga Grada' koja se snimala u ugostiteljskim objektima 'Jurin Podrum', 'Antika', 'Zvijezda mora' i 'Kokot', dok se druga zove 'Spiza od jematve' i snimana je u Vrbanju (Zane Račić), Velom Grablju (Jozo-Vidikovac), Starome Gradu, a jedan dio u Smokvici na Korčuli. Šibenčanin Davor Šarić budnim je okom sve prenio na vrpcu. O istom će biti objavljen i članak - reportaža u tjedniku 'Nacional' koji izlazi 8. svibnja 2007. godine. Dio snimljenog materijala bit će objavljen na HRT-u 1, u emisiji 'Jelovnici izgubljenog vremena', kojoj je urednik Veljko Barbieri. Emisija je na programu u nedjelju 13. svibnja 2007. godine u popodnevnim satima.