Nove konzole i ferali uskoro na Rivi

21.05.2007

Zajedničkim projektom Turističkog ureda TZ Stari Grad i Grada Staroga Grada uskoro će našu rivu osvjetljavati novi ferali sa novim konzolama. Biti će zamijenjeno ukupno 27 ferala sa lijevanim željeznim konzolama. I ferali i konzole napravljeni su u majstorskim radionicama (kalupi) tako da se njihova isporuka očekuje početkom lipnja a nakon toga i zamjena na Rivi i Novoj rivi sa novim kompletima ferala i konzole. Zadržala se tradicionalna zelena boja (na uzorcima u Sridnjoj koli gdje su još zadržani ti tipovi isključivo je sastrugana zelena boja) a kalup konzole malo je prilagođen modernom pričvršćivanju na zid - vijcima u odnosu na prijašnje ukopavanje u kamen. Sve to će omogućiti da sa našim zaštićenim kalupima, koji su se u tvornici nazvali Stari Grad, možemo u narednim godinama naručivati i ostale ferale te čitav stari dio grada zamijeniti njima i dobiti doista štih staroga grada - feral, kamen, škura, pločnik, krov...(još da se riješiti nesavjesnih građana koji postavljaju aluminij i plastiku u zaštićenom dijelu staroga grada te grade terace na krovu...).