Prinova Jadrolinije na pruzi za Supetar

12.06.2007

M/t Hrvat nova je plovna jedinica u floti Jadrolnijie. Uz prigodnu svečanost kojoj su pristustvovali: potpredsjednica Vlade RH - Jadranka Kosor koja je brodu dala ime, državni tajnik za more g. Branko Bačić, pomoćnik ministra mora g. Josip Borić, direktor Jadrolinije Slavko Lončar i gradonačelnici i načelnici sudjednih gradova i općina, Hvrat je zapolovio na svoju prvu promotivnu vožnju na pruzi Split-Supetar, koji će ubuduće redovno održavati. Hrvat je izgrađen u brodogradilištu u Kraljevici (prije 130 godina u istom brodogradilištu izgrađen je brod istog imena), dug je 88 m, širok 15, 5 m, brzine 13 čv., kapaciteta 1200 putnika i 138 vozila. Ovom prinovom Jadrolinija obilježava 60 godina postojanja. Hrvat je 55. brod u floti Jadrolinije čija prosječna starost sada iznosi 19 godina.