Stari Grad se pridružio organizaciji Mayors for Peace

05.06.2007

Gradonačelnik Grada Staroga Grada gosp. Visko Haladić, na poticaj veleposlanika u Japanu gosp. Drage Štambuka, uključio se u akciju udruge Mayors for Peace (Gradonačelnici za mir) koja okuplja sve gradonačelnike dobre volje svijeta koji žele dati svoj doprinos borbi protiv nuklearnog oružja. Stoga je na adresu Grada dobio, nakon popunjene pristupnice, potvrdu o članstvu (Certification of Membership) od gradonačelnika Hirošime gosp. Tadatoshi Akiba, predsjednika 'Mayors for Peace' u kojem se poziva na sigurnost građana, kulturu i osiguranje svjetskog mira kao i solidarnost između gradova članica Mayors for Peace, ukidanje granica i ideoloških razlika te naravno odbacivanje nuklearnog oružja u svijetu. Članstvo u organizaciji nema nekih posebnih obveza osim posjećivanja konferencije svake 4. godine te upoznavanje sa vijestima o radu udruge.