Dol 2.srpnja blagdan Gospe od sela

26.06.2007

Župa Dol na Hvaru 2. srpnja 2007. godine slavi svoj zavjetni, veliki blagdan 'Gospe od sela'. Blagdan se slavi neprekidno od 1478. godine, te je spomenutog datuma 529-ta obljetnica neprekidnog svetkovanja. Svečanost se slavi u ogranku sela sv. Marije u istoimenoj crkvi, s početkom misnog slavlja i koncelebracije u 18:30 sati. Misu predvodi i propovijeda poznati mariolog dr. Petar Lubina. Misi će nazočiti gradonačelnik Grada Staroga Grada g. Visko Haladić, gradonačelnik Grada Hvara g. Pjerino Bebić, načelnik općine Jelsa g. Ivo Milatić i načelnik općine Sućuraj g. Ivo Vitali. Bit će nazočni i svi hodočasnici od Sućurja do Hvara. Nakon mise je svečana procesija po mjestu Dol sv. Marije u kojoj će sudjelovati Hrvatska gradska glazba iz Staroga Grada. Nakon završetka mise sa himnom 'Lijepa naša' gosti i uzvanici idu kod župnika don Marija Zelanovića na bratsku večeru, gdje će biti oko 150 uzvanika.